sadece anne sütü (% çocuklar altında 6 ay) Kaynak: UNICEF, Dünya Çocuklarının Durumu, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

sadece anne sütü (% çocuklar altında 6 ay)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Sadece anne sütü tek başına anne sütü ile beslenen (diğer sıvılar) Son 24 saat içinde olan çocukların yüzde altı aydan daha ifade eder.

Yorumlar: Nüfus oranları, istihdam burada sunulan İşgücü Piyasası veritabanı ILO temel Göstergeler ILO tahminleri ve ulusal tahminlerden farklılık gösterebilir. Serisi ulusal rapor ve izafi verileri içerir. Bu Yönetmelik tahminleri katı veri seçimi ve gelişmiş yöntemler zaman içinde ve ülkeler arasında karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için. Tahminleri esas diğer kaynaklar (nüfus sayımları ve ulusal rapor tahminleri) hayır anket verileri kullanılabilir olduğunda, yalnızca kullanılan ulusal temsilci iş gücü anketlerine göre, vardır. Dikkatli kullanıldığında olmalı ulusal tahminler karşı karşılaştırarak ILO tahminleri.

Notlar:

Yöntem: En uygun bebek ve küçük çocuk besleme, anneler başlatmak emzirme bir saat içinde doğum, emzirmek özellikle ilk altı ay, ve devam etmek için emzirmek için iki yıl veya daha fazla süre veren beslenme yeterli, güvenli ve yaşa uygun katı, yarı katı ve yumuşak gıdalar. Yalnız anne sütü besin, antikorlar, hormonlar ve bebek, gelişmek için ihtiyaç antioksidanlar içerir. İshal ve akut solunum yolu enfeksiyonları bebekleri korur, aşılama bağışıklık sistemi tepkileri harekete geçirir ve bilişsel avantajlar sağlamaktadır.

Kaynak: UNICEF, Dünya Çocuklarının Durumu, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Beslenme