ortalama ömür kadın (yıl) Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

ortalama ömür kadın (yıl)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ortalama yaşam süresi, yeni doğmuş bir Bebek eğer doğum sırasında ölüm hakim desen ömrü boyunca aynı kalmak olsaydı yaşardı yıl sayısını gösterir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Doğumda yaşam beklentisi burada kullanılan yeni doğmuş onun doğum anında ölüm desen sabit kalır eğer yaşamak için beklenen yıl gelecekte ortalama sayısıdır. Nüfusun mortalite düzeyini yansıtır ve belirli bir yıl içinde tüm yaş gruplarında hakim olan ölüm desen özetler. Belirli bir anda bir nüfus ölüm desen görüntüsünü yansıtan Dönem Hayat tablosu olarak hesaplanır. Bu nedenle bir kişi aslında kendi döneminde kabul edilerek hayata hesaplanabilir yaşamını giden gerçek ölüm desenler yansıtmamaktadır tablo. genç yaş grubunda n Yüksek ölüm oranı önemli ölçüde doğumda yaşam beklentisi azaltır. Ama eğer bir kişi yüksek ölüm onun çocukluk hayatta kalırsa, çok daha uzun yaşayabilir. 50, doğumda yaşam beklentisi ile bir nüfus içinde örneğin, birkaç kişi 50 yaşında ölüyor olabilir. Doğumda yaşam beklentisi, bir insanın kendi çocukluğunu hayatta bir kez, 50 yıldan çok daha uzun süre canlı kalabilir, böylece düşük yüksek çocuk ölüm oranı nedeniyle olabilir.

Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Ölüm