Ölüm oranı, yetişkin, dişi (1.000 kadın yetişkin) Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü. New York, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler (ileri Excel tablolar) Bölümü. Demografik Araştırmalar için http://esa.un.org/wpp/unpp/panel_population.htm, (2) Kaliforniya, Berkeley ve Max Planck Enstitüsü Üniversitesi mevcut. İnsan Ölümleri Veritabanı. [ www.mortality.org ya www.humanmortality.de].

Ölüm oranı, yetişkin, dişi (1.000 kadın yetişkin)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yetişkin ölüm oranı ise olasılık ölmek arasında yaşları 15 ile 60--Diğer bir deyişle, olasılık 15 yaşında ölmeden önce ulaşan 60 yaş, eğer konu mevcut yaşa özel ölüm oranları arasındaki bu yaş.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Mortalite verilerinin ana kaynağı örnek anket veya sayım dayalı ve doğrudan veya dolaylı kayıt sistemleri tahminleri çok önemlidir. Tam hayati kayıt sistemi - nüfus hayati olayların en az %90 ını kapsayan yaşa özel ölüm verileri en iyi kaynağıdır. Yaşa özel ölüm verileri bulunan, hayat tabloları yaşa özel ölüm verileri oluşturulmuş ve yetişkin ölüm oranı, hayat tabloları hesaplanabilir.

Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü. New York, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler (ileri Excel tablolar) Bölümü. Demografik Araştırmalar için http://esa.un.org/wpp/unpp/panel_population.htm, (2) Kaliforniya, Berkeley ve Max Planck Enstitüsü Üniversitesi mevcut. İnsan Ölümleri Veritabanı. [ www.mortality.org ya www.humanmortality.de].

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Ölüm