Ölüm oranı, neonatal (1.000 canlı doğumda) Kaynak: Www.childmortality.org.tahmin kurumlararası BM Grubu tarafından geliştirilen Çocuk Ölüm oranı Tahmini için (KİM, Dünya Bankası, BM Nüfus Dairesi DESA UNICEF) 

Ölüm oranı, neonatal (1.000 canlı doğumda)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yenidoğan ölüm hızı, yenidoğan, belirli bir yıl içinde 1000 canlı doğumda Yaş 28 gün ulaşmadan önce ölen sayısı.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Mortalite verilerinin ana kaynağı örnek anket veya sayım dayalı ve doğrudan veya dolaylı kayıt sistemleri tahminleri çok önemlidir. Tam hayati kayıt sistemi - nüfus hayati olayların en az %90 ını kapsayan yaşa özel ölüm verileri en iyi kaynağıdır. n yenidoğan, bebek Tahminleri ve beş yaş altı ölüm belirli bir süre için kaynak ve Yöntem göre değişir ve eğilimlidir. Mevcut tahminlere yıllardır ülkeye göre de, zaman içinde ve ülkeler arasında karşılaştırma yapmak zor değişir. Yenidoğan, bebek ve beş yaş altı ölüm tahminleri karşılaştırılabilir ve sağlamak tutarlılık genelinde tahminlere göre farklı kurumlar, Birleşmiş Milletler, kurumlar Arası Grup için Çocuk Ölümleri Tahmin (İGME), ağırlıyor Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü, Dünya Bankası ve diğer üniversiteler ve araştırma enstitüleri, geliştirilen ve kabul edilen bir istatistik yöntemi kullanan tüm mevcut bilgilere mutabakat farkları. Bu yöntem istatistiksel modeller mortalite karşı ülkeye özgü yerel regresyon modeli uygun en iyi tahmin bir trend çizgisi elde etmek için kullanır başvuru tarihleri. Yenidoğan, bebek n, ve beş yaş altı ölüm oranları hangi ebeveyn cinsiyet tercihleri önemsİzdİr ülkelerde kızlar için daha çocuklar için daha yüksek. Beş yaş altı ölüm oranları cinsiyet ayrımcılığı etkisini yakalamak yenidoğan ve bebek ölüm oranları daha iyi. Kadın çocuk ölüm oranı daha yüksek olduğu, kız muhtemelen kaynaklara eşitsiz erişim var.

Kaynak: Www.childmortality.org.tahmin kurumlararası BM Grubu tarafından geliştirilen Çocuk Ölüm oranı Tahmini için (KİM, Dünya Bankası, BM Nüfus Dairesi DESA UNICEF) 

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Ölüm