Ölüm oranı, ham (1.000 kişi) Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Ölüm oranı, ham (1.000 kişi)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ham ölüm oranı ölüm yıl, 1000 nüfus başına yıl ortası tahmini sırasında meydana gelen sayısını gösterir. Kaba doğum hızından kaba ölüm oranı çıkarılarak sağlar geçiş yokluğunda nüfus değişim oranı eşit olan doğal artış hızı,.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Ham ölüm oranı, belirli bir dönem nüfusu o dönemde ölüm riskine maruz bölü ölümlerin sayısı olarak hesaplanır. Bu süre genellikle bir yıl ve eğer nüfus yılda boyutu değişiyor insan nüfusu için bölen ortalarında yılın en nüfus olarak alınır. Fiyat genellikle ifade açısından 1000 kişiye: örneğin, bir ham ölüm oranı 9.5 (her 1000 kişi) nüfus 1 milyon olacağını ima 9500 ölüm yıl başına tüm nüfus. Kaba ölüm hızı kaba doğum oranı çıkarılarak doğal oranı sağlar göç yokluğunda nüfus değişim oranı eşittir artırmak. n Hayati oranları demografik analizi üzerine ulusal istatistik ofisleri ve diğer kurumlar tarafından doğum ve ölüm kayıt sistemleri, sayım ve örnek anket verileri, ya dayanır. Yüksek gelirli bazı ülkeler için en son yıl verileri geçici tahminler hayati kayıtları dayanmaktadır. Birçok ülke için tahminler, projeksiyonlar önceki yıl seviyesi ve eğilimleri veya nüfus tahminleri ve Birleşmiş Milletler Nüfus projeksiyonlar ilişkilendirmeye olan extrapolations dayanmaktadır Bölümü.

Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Nüfus: Dynamics