Ölüm oranı, 5, kadın (1.000 canlı doğumda) Kaynak: Tahminlere tarafından geliştirilen BM kurumlararası Grubu Çocuk Ölümleri Tahmin (UNICEF, who, Dünya Bankası, BM DESA Nüfus Dairesi) www.childmortality.org.

Ölüm oranı, 5, kadın (1.000 canlı doğumda)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: -Beş yaş altı çocuk ölüm oranı, kız bebek dişi bir bebek beş yaş, kadın tabi eğer belirtilen yıl yaşa özel ölüm oranları ulaşmadan önce ölecek 1000 kişiye olasılığıdır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Mortalite verilerinin ana kaynağı örnek anket veya sayım dayalı ve doğrudan veya dolaylı kayıt sistemleri tahminleri çok önemlidir. Tam hayati kayıt sistemi - nüfus hayati olayların en az %90 ını kapsayan yaşa özel ölüm verileri en iyi kaynağıdır. n yenidoğan, bebek Tahminleri ve beş yaş altı ölüm belirli bir süre için kaynak ve Yöntem göre değişir ve eğilimlidir. Mevcut tahminlere yıllardır ülkeye göre de, zaman içinde ve ülkeler arasında karşılaştırma yapmak zor değişir. Yenidoğan, bebek ve beş yaş altı ölüm tahminleri karşılaştırılabilir ve sağlamak tutarlılık genelinde tahminlere göre farklı kurumlar, Birleşmiş Milletler, kurumlar Arası Grup için Çocuk Ölümleri Tahmin (İGME), ağırlıyor Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü, Dünya Bankası ve diğer üniversiteler ve araştırma enstitüleri, geliştirilen ve kabul edilen bir istatistik yöntemi kullanan tüm mevcut bilgilere mutabakat farkları. Bu yöntem istatistiksel modeller mortalite karşı ülkeye özgü yerel regresyon modeli uygun en iyi tahmin bir trend çizgisi elde etmek için kullanır başvuru tarihleri. Yenidoğan, bebek n, ve beş yaş altı ölüm oranları hangi ebeveyn cinsiyet tercihleri önemsİzdİr ülkelerde kızlar için daha çocuklar için daha yüksek. Beş yaş altı ölüm oranları cinsiyet ayrımcılığı etkisini yakalamak yenidoğan ve bebek ölüm oranları daha iyi. Kadın çocuk ölüm oranı daha yüksek olduğu, kız muhtemelen kaynaklara eşitsiz erişim var.

Kaynak: Tahminlere tarafından geliştirilen BM kurumlararası Grubu Çocuk Ölümleri Tahmin (UNICEF, who, Dünya Bankası, BM DESA Nüfus Dairesi) www.childmortality.org.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Ölüm