ölüm Nedeni, bulaşıcı olmayan hastalıklar (% toplam) Kaynak: Türetilmiş Dünya Sağlık İstatistikleri OLAN verileri esas alınmıştır.

ölüm Nedeni, bulaşıcı olmayan hastalıklar (% toplam)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ölüm nedeni nedenleri ile her yaş için tüm ölümlerde payı ifade eder. Bulaşıcı olmayan hastalıklar kanser, diyabet, kalp damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, cilt hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları ve doğumsal anomalileri vardır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Ölüm nedeni verileri belirli koşullar, esas olarak ulusal hayati kayıt sistemlerinden gelen verilere dayalı olarak, nüfus laboratuvarları örnek kayıt sistemleri ve epidemiyolojik analizi tarafından derlenmiş. Veri Hastalıkların ve İlgili Sağlık Sorunlarının Uluslararası İstatistiksel Sınıflandırması, 10. Gözden Geçirme göre sınıflandırılır. Veri dikkatle hesaba undercovered ve genellikle yoksul ABD de içinde gerçekleşmesi beklenen ölüm desen neden hayati kaydı ve olası farklılıkların eksik kapsama almak için analiz edilmiştir. Özel ilgi var ayrıca misattribution için ödenmiş veya kalp-damar hastalıkları, kanser, yaralanma ve kötü tanımlanmış genel kategoride ölüm nedenleri miscoding. Daha fazla bilgi için, orijinal kaynağa başvurun.

Kaynak: Türetilmiş Dünya Sağlık İstatistikleri OLAN verileri esas alınmıştır.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Mortalite