ölüm Nedeni, bulaşıcı hastalıklar ve anne, doğum öncesi ve beslenme koşulları (toplam%) Kaynak: Türetilmiş Dünya Sağlık İstatistikleri OLAN verileri esas alınmıştır.

ölüm Nedeni, bulaşıcı hastalıklar ve anne, doğum öncesi ve beslenme koşulları (toplam%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ölüm nedeni nedenleri ile her yaş için tüm ölümlerde payı ifade eder. Ve anne, doğum öncesi ve beslenme koşulları bulaşıcı hastalıklar enfeksiyon ve parazit hastalıkları, solunum yolu enfeksiyonları, zayıf ve büyüme geriliği gibi beslenme eksikliği vardır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Ölüm nedeni verileri belirli koşullar, esas olarak ulusal hayati kayıt sistemlerinden gelen verilere dayalı olarak, nüfus laboratuvarları örnek kayıt sistemleri ve epidemiyolojik analizi tarafından derlenmiş. Veri Hastalıkların ve İlgili Sağlık Sorunlarının Uluslararası İstatistiksel Sınıflandırması, 10. Gözden Geçirme göre sınıflandırılır. Veri dikkatle hesaba undercovered ve genellikle yoksul ABD de içinde gerçekleşmesi beklenen ölüm desen neden hayati kaydı ve olası farklılıkların eksik kapsama almak için analiz edilmiştir. Özel ilgi var ayrıca misattribution için ödenmiş veya kalp-damar hastalıkları, kanser, yaralanma ve kötü tanımlanmış genel kategoride ölüm nedenleri miscoding. Daha fazla bilgi için, orijinal kaynağa başvurun.

Kaynak: Türetilmiş Dünya Sağlık İstatistikleri OLAN verileri esas alınmıştır.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Ölüm