öğretmenler İlköğretim, erkek (% erkek öğretmen) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Tüm Girişim Eğitim için özel veri toplama.

öğretmenler İlköğretim, erkek (% erkek öğretmen)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: İlköğretimde öğretmenler asgari düzenlenen öğretmen eğitimi (hizmet öncesi veya hizmet içi) ülkelerinde öğretmenlik için gerekli aldık İlköğretim Okulu öğretmenlerinin yüzdesi vardır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: İlkokul eğitimi öğretmenlerinin payı ilköğretimde öğretmen sayısı ile ilköğretimde öğretmenler bölerek hesaplanan ve 100 ile çarparak bulunur. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. n referans yıl hangi verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Tüm Girişim Eğitim için özel veri toplama.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Giriş