kişi başına düşen GSMH, Atlas yöntemi (cari US$) Kaynak: Dünya Bankası, ulusal hesaplar veri ve OECD Ulusal Hesaplar veri dosyaları.

kişi başına düşen GSMH, Atlas yöntemi (cari US$)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Kişi başına düşen GSMH (eskiden kişi başına düşen GSMH) gayri safi milli gelir, ABD doları dönüştürülür Dünya Bankası Atlas yöntemi, yıl ortası nüfusa bölünmesiyle kullanıyor. GSMH toplamı katma değer ile tüm yerleşik üreticilerin artı herhangi bir ürün vergileri (daha az sübvansiyon) yer alan değerleme çıkış artı net makbuzları birincil gelir (tazminat çalışanları ve mülkiyet gelirleri) yurtdışından. GSMH, ulusal para birimi cinsinden hesaplanmış, genellikle alternatif bir oranı resmi döviz ne zaman kullanılır, ancak ekonomileri arasında karşılaştırmalar için resmi döviz kurları üzerinden ABD dolarına çevrilmiştir oranı, aslında uluslararası işlemlerde kullanılan son derece büyük bir farkla ayrılmaya karar verilir. Fiyatları ve döviz kurlarındaki dalgalanmaları düzeltmek için, dönüşüm özel Atlas bir yöntem Dünya Bankası tarafından kullanılır. Bu geçerli bir dönüşüm faktörü olan ortalama döviz kuru için verilen yıl ve önceki iki yıl için ayarlanabilir farklılıklar oranlarının enflasyon arasındaki ülke ve 2000 den, G-5 ülkeleri (Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri). 2001, bu ülkelerin Avro bölgesi vardır, Japonya, Birleşik Krallık, ve Amerika Birleşik Devletleri.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Dünya Bankası, ABD Doları cinsinden kişi başına düşen GSMH, Atlas yöntemi analitik amaçlar için ülkeleri sınıflandırmak ve borçlanma imkanını belirlemek için kullanır. Daha fazla bilgi için, Atlas yöntem için meta veri cari AMERİKAN Doları (NY.yılında GSMH bakın GSMH.ATLS.CD) ve toplam nüfus (SP.POP.TOTL).

Kaynak: Dünya Bankası, ulusal hesaplar veri ve OECD Ulusal Hesaplar veri dosyaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Ekonomi Politikası Ve Borç: Ulusal hesaplar: Atlas GSMH VE GSMH kişi başına düşen milli