kamu harcamaları eğitim, toplam (% GSYİH) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

kamu harcamaları eğitim, toplam (% GSYİH)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Eğitim, sermaye ve transferler cari) genel devlet harcamalarının GSYİH yüzdesi olarak ifade edilir. Hükümet harcamaları için uluslararası kaynaklardan transferler ile finanse içerir. Genel hükümet genellikle yerel, bölgesel ve merkezi yönetimler anlamına gelir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Eğitim, toplam (GSYİH%) kamu harcamalarının GSYİH ile tüm eğitim seviyeleri için toplam hükümet harcamaları bölünmesiyle, ve 100 ile çarparak bulunur. Veri toplama Dünya Bankası tahminine göre. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. GSYİH veriler Dünya Bankası ndan geliyor. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitim: Giriş