İyileştirilmiş su kaynağı, kentsel (% kentsel nüfus ile erişim) Kaynak: KİM Su Tedarik ve Sanitasyon (http://www.wssinfo.org/) için UNICEF Ortak İzleme Programı (JMP)/.

İyileştirilmiş su kaynağı, kentsel (% kentsel nüfus ile erişim)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: İyileştirilmiş bir su kaynağına sahip nüfus gelişmiş içme suyu kaynağı kullanma yüzdesini gösterir. İyileştirilmiş içme suyu kaynağı içerir borulu su tesislerinde (borulu ev su bağlantısı bulunan içinde * * kullanıcı, konut, arsa ya da bahçe) ve diğer gelişmiş içme suyu kaynakları (kamu musluklar veya su depoları, tüp kuyu ya da sondaj, kuyu kazmış korumalı, korumalı springs ve yağmur suyu toplama).

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Veriler ulusal sayım ve ulusal temsili hane halkı araştırmalarına dayanarak Dünya Sağlık Örgütü (who) ve Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu Ortak İzleme Programı (UNICEF) tarafından elde edilmiştir. Su ve sanitasyon için kapsama oranları çalışmayan sistemler içerebilir servis sağlayıcılar, bilgi üzerinde hane aslında imkanları hakkında hizmet kullanıcılarının bilgi yerine temel alır. Tahminlere dayalı olsa da, Ortak İzleme Programı erişim vadeli Milenyum Kalkınma kullanıldığı için erişim olarak raporlar, Amaç, su ve sağlık içme için hedef. o, etkin müdahale ile inşaatın doğası gereği veya, özellikle dış atıklardan korunmuş, UNICEF olarak geliştirilmiş bir tanımlama/KİM içme su kaynağı dışkı ile Kontaminasyonu n. İyileştirilmiş su kaynakları, konut, arsa ya da bahçeye borulu su vardır

Kaynak: KİM Su Tedarik ve Sanitasyon (http://www.wssinfo.org/) için UNICEF Ortak İzleme Programı (JMP)/.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Hastalık önleme