ithalat Zaman (gün) Kaynak: Dünya Bankası, proje İş Yapıyor (http://www.doingbusiness.org/).

ithalat Zaman (gün)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Almak için zaman zaman tüm işlemler mal almak için gerekli uymak için gerekli. Süre takvim günü olarak kaydedilir. Bir prosedür için zaman hesaplama başlatılır ve tamamlanıncaya kadar çalışır andan itibaren başlar. Eğer bir prosedür ek bir ücret karşılığında hızlandırılmış, en hızlı yasal prosedür seçilir. Ne ihracatçısı, ne ithalatçısı zaman israfına neden olan ve her gecikmeden kalan her yordamı tamamladıktan alacağı varsayılmıştır. Buna paralel olarak tamamlanabilecek işlemleri eş zamanlı olarak ölçülür. Usulleri arasında bekleme süresi-- örneğin, kargo boşaltma sırasında--ölçü dahildir.

Yorumlar:

Notlar: Tüm anketler www.enterprisesurveys.org dan bulunabilir Metodoloji sayfasında belirtildiği gibi Kurumsal Anket yöntemi kullanılarak uygulanmıştır.

Yöntem: The World Bank s Doing Business measures the time and cost (excluding tariffs) associated with exporting and importing a standardized cargo of goods by sea transport. The time and cost necessary to complete every official procedure for exporting and importing the goods are recorded

Kaynak: Dünya Bankası, proje İş Yapıyor (http://www.doingbusiness.org/).

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör Ve Ticaret: Ticareti kolaylaştırma