İşgücüne katılım oranı (% toplam nüfus 15 yaş üstü) (modellenmiş tahmin ILO) Kaynak: Uluslararası Çalışma Örgütü, iş Piyasası veritabanı temel Göstergeler.

İşgücüne katılım oranı (% toplam nüfus 15 yaş üstü) (modellenmiş tahmin ILO)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ekonomik olarak aktif olan nüfus oranı, 15 yaş ve üstü oranı ise işgücüne katılım: işçi tedarik eden bütün insanlar belirli bir dönemde mal ve hizmet üretimi için.

Yorumlar: Veri ulusal anket veya sayım dayanmaktadır ve ILO tahminleri (SL.farklı olabilir Kara Kuvvetleri.ACTI.1524.FE.ZS).

Notlar:

Yöntem: İşgücü işgücü arzı bir ekonomide mal ve hizmet üretimi için kullanılabilir. Şu anda işsiz olan insanlara meslek ama iş arayan insanların ilk kez iş arayanların içerir. Çalışan herkesin, ancak dahil değildir. Ödenmeyen çalışanlar, aile işçileri ve öğrenciler sık sık göz ardı edilir, ve bazı ülkelerin Silahlı Kuvvetleri mensubu sayılmaz. İş gücü boyutu mevsimlik işçiler girin ve terk olarak yıl boyunca değişir eğilimindedir. Genellikle aktif nüfus bir yıl gibi uzun bir başvuru süresi ile ilgili olarak ölçülür, ve şu anda aktif nüfus (işgücü) bir gün veya bir hafta gibi kısa bir referans süresi ile ilgili olarak ölçülür. n işgücüne katılım oranları ILO İşgücü Piyasası veritabanı ILO temel Göstergeler Uluslararası Çalışma Örgütü tahminidir. Serisi ulusal rapor ve izafi verileri içerir. Bu Yönetmelik tahminleri katı veri seçimi ve gelişmiş yöntemleri karşılaştırma zamanla ülke genelinde ve tutarsızlıkları belirtilen veri kaynağı, tanımı, çalışma süresi, kapsamı ve yaş grubundan kaynaklanan önlemek için emin olmak için kullanın. Tahminleri özellikle ulusal temsili işgücü anketleri, diğer kaynaklardan (ulusal rapor ve nüfus sayımları tahmin) dayanmaktadır hayır anket verileri kullanılabilir olduğunda kullanılır. n Ulusal tahminleri de WDI veritabanı mevcuttur. Veriler çoğunlukla ILO tarafından tahmin edilir ve ulusal tahminlerden farklılık gösterebilir.

Kaynak: Uluslararası Çalışma Örgütü, iş Piyasası veritabanı temel Göstergeler.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sosyal Koruma Ve İşgücü: İşgücü yapısı,