İş ölçüde açıklanması Endeksi (0=daha az açıklanmasına 10=Daha fazla bilgilendirme) Kaynak: Dünya Bankası, proje İş Yapıyor (http://www.doingbusiness.org/).

İş ölçüde açıklanması Endeksi (0=daha az açıklanmasına 10=Daha fazla bilgilendirme)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Açıklama dizin olan yatırımcıların mülkiyet ve mali bilgilerin ifşası ile korunmaktadır ölçüde ölçer. Endeks daha yüksek değerler daha fazla ifşa gösteren 10, 0 arasında değişir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Veri toplanan Dünya Bankası ile standart bir anket kullanan basit bir iş davası için garanti karşılaştırma genelinde ekonomiler ve zaman ile varsayımlar hakkında yasal form iş, boyutu, konumu ve doğanın işleyişi. Anketler 9,000 den fazla yerli uzmanlar, avukatlar, iş Danışmanı, muhasebeci, nakliye şirketleri, hükümet yetkilileri ve rutin ya da yasal ve düzenleyici gereksinimleri yönetmek tavsiyelerde diğer profesyoneller de dahil olmak üzere ile verilir. n Şirketler, girişimcilik ve büyüme araçlardır. Da olabilir kişisel çıkarlar için kullanıldığı. Gösterge yönetim karşı azınlık hissedarı koruma gücü kişisel kazanç için şirket varlıklarının yanlış kullanılması. tedbirler Dünya Bankası Doing Business projesi n verileri iki tür kapsar: yasa ve yönetmelikleri okumaları ve yasal bir amaca ulaşmada verimlilik ölçü, zaman ve hareket göstergeleri veri veri. Zaman ve hareket göstergeleri içinde maliyet tahminleri resmi ücret bilgileri kaydedilir varsa. Anket verileri Gözden Geçirme ya da genişleme neden olan sağlamlık için çok sayıda test, tabidir toplanan bilgiler.

Kaynak: Dünya Bankası, proje İş Yapıyor (http://www.doingbusiness.org/).

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör Ve Ticaret: İş ortamı