İhracat hacmi Endeksi (2000 = 100) Kaynak: Ticaret ve Kalkınma, İstatistik El Kitabı ve veri dosyaları, Birleşmiş Milletler Konferans ve Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler.

İhracat hacmi Endeksi (2000 = 100)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: İhracat hacmi dizinleri UNCTAD Endeksi (dizi türetilmiştir ve ihracat değeri oranı ilgili birim değer dizinler için dizin. Birim değer endeksleri dayalı verilere göre ülke olduğunu göstermek tutarlılık altında UNCTAD kalite kontrol, takviye ile UNCTAD s tahminler kullanarak önceki year nın ticaret değerleri Standart Uluslararası Ticaret Sınıflandırması üç basamaklı seviye ağırlık. Veri kapsama, özellikle son dönemlerde geliştirmek için, UNCTAD üç haneli ürün Sınıflandırması ortalama fiyatlar dizinleri bir dizi oluşturur Standart Uluslararası Ticaret Sınıflaması revize 3 kullanarak UNCTAD s Emtia fiyatlarındaki İstatistikleri, internaÂtional ve ulusal kaynaklar ve UNCTAD Sekreterliği tahminler ve hesaplar birim değer endeksleri, ülke düzeyinde kullanarak mevcut year nın ticaret değerleri ağırlık. IMF Uluslararası Finansal İstatistikleri, UNCTAD veri yayınlamaz ekonomileri için ihracat birim endeksleri (satır 72) kullanılır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem:

Kaynak: Ticaret ve Kalkınma, İstatistik El Kitabı ve veri dosyaları, Birleşmiş Milletler Konferans ve Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler.

Baz period: 2000

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör Ve Ticaret: Ticaret endeksleri