dış Göç oranı üçüncül eğitimli (% toplam üçüncül eğitimli nüfus) Kaynak: Fra©déric Docquier, B. Lindsay Lowell, ve Abdeslam Marfouk , Kalifiye Göç Cinsiyetli Bir Değerlendirme (2009).

dış Göç oranı üçüncül eğitimli (% toplam üçüncül eğitimli nüfus)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Göç oranı üçüncül eğitimli gösterir stok göçmenler 25 yaş ve üzeri, ikamet eden bir OECD ülke dışında hangi onlar doğmadan en az bir yıl yüksek öğrenim olarak yüzde nüfusu 25 yaş ve üzeri ile yüksek öğrenim.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Veri göç üçüncül eğitimli olarak toplam yüzde üçüncül eğitimli nüfus, Fra©déric Docquier, B. Lindsay Lowell, ve Abdeslam Marfouk , Bir Cinsiyetli Değerlendirme Yüksek Vasıflı Göç (2009). Eğitim durumuna göre göç veren hisse senetleri ve oranları tahminleri 2000 yılında 195 kaynak ülkeler için toplandı ve 1990 yılında 174 ülke. doğum ülke gibi göç n Bilgi, cinsiyet ve doğmuş ve göçmen nüfus, eğitim, tutarlı göç verileri ulusal sayım toplanan toplayarak tarafından yakalanır ve kaydeder kabul eden ülkeler. Veri alma ülke büyük bir kümesinden toplanır ve eğitim düzeyi üç düzeyleri ile cinsiyete göre ayrıştırılmış ve yüksek vasıflı, orta vasıflı ve düşük nitelikli. Orta vasıflı göçmenler üst-orta eğitimi tamamlamış olanlar. Düşük nitelikli göçmenler daha az üst-orta öğretim, alt-orta ve ilköğretimde okula devam etmeyenlerin tek olanlar da dahil olmak üzere tamamlandı. Kalifiye göçmenlere lise sonrası eğitim var. Eğitim düzeyi rapor vermedi göçmenler düşük nitelikli olarak sınıflandırılır göçmenler. n ülke genellikle Bağımsız Devletler atar vadeli kaynağı. Düşünün aynı kaynak ülkede 1990 ve 2000, ancak bazıları vardı hiçbir hukuki varlığı 1990 (önce ayrılık Sovyetler Birliği nin dağılması, Yugoslavya ve Çekoslovakya, Alman ve Yemen birleşmeleri) ya da bağımsız oldu sonra 1 Ocak 1990 (Eritre, Doğu Timor, Nauru, Marshall Adaları, Mikronezya, Palau). Bu gibi durumlarda, menşe her ülke için 1990 tahmini stok 2000 öncesi ayrılma durumu için 1990 toplam değeri çarpılarak elde edilir göçmenlerin hisse senedi hisse (payı cinsiyet ve beceri özgü) bir ülke. verileri sadece dünya çapında yaklaşık %90 ı kapsayacak olan OECD ülkeleri, odaklanır eğitimli n göçmen. OECD üyesi olmayan ülkelerde göçmenlerin beceri seviyesi çok düşük olması bekleniyor varsayılmıştır. Veriler aynı zamanda sadece yetişkin nüfusun 25 yaş ve üzeri ölçer. Bu geçici olarak eğitimlerini tamamlamak için göç eden öğrenciler dışlar ve yaş sınırlaması kaynak ülkelerde çeşitli eğitim seviyelerinde göçmen sayısının karşılaştırmasını sağlar. 1990 arasında karşılaştırma izin vermek için ve 2000, aynı 30 verileri OECD üyesi ülkelerin alıcı hem de 1990 ve 2000 için kullanılır. n Geçiş genellikle doğum yerine vatandaşlık ülke bazında tanımlanır. Vatandaşlık yabancı nüfus karakterize ederken, yabancı ülke doğumlu kavramı daha iyi göç kararı yakalar. Genellikle, yabancı ülke doğumlu kişilerin sayısı yabancı asıllı ABD vatandaşı sayısı çok daha yüksek. Siyasi sınırlar içinde değişiklik dışında, doğduğu ülke kavramı zamanla değişmeyen (vatandaşlık ile değiştiren vatandaşlık, aksine) ve bağımsız vatandaşlık politikaları ile ilgili değişiklikler.

Kaynak: Fra©déric Docquier, B. Lindsay Lowell, ve Abdeslam Marfouk , Kalifiye Göç Cinsiyetli Bir Değerlendirme (2009).

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sosyal Koruma Ve Emek: Göç