Çocukların istihdam, toplam (% çocukların yaşları 7-14) Kaynak: Anlamak Çocuk İşi proje ILO, UNICEF ve Dünya Bankası verilerine göre.

Çocukların istihdam, toplam (% çocukların yaşları 7-14)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Çalışan çocuklar çocuklar anketin referans haftasında en az bir saat ekonomik faaliyette bakın.

Yorumlar: Zaman serisi ülke genelinde karşılaştırılabilir ve zamanla anket araçları ve anket türü farklılıklar nedeniyle olabilir. Kaynak detaylı bilgi için, her bir veri noktası en dip notlara bakınız.

Notlar:

Yöntem: Verileri ekonomik aktivite anlamında - yani, çalışan çocuklar, çocuk işçiliği (bu ayrım hakkında ayrıntılı bilgi için ILO, 2009a) daha geniş bir kavram olarak çocuk işe bakın. n satır tanım ekonomik faaliyet kabul edilen 13. Uluslararası Konferansı Çalışma İstatistikçiler, eşik değeri tarafından 1993 BM Ulusal Hesaplar Sistemi için sınıflandırma bir kişi olarak kullanılır olmuş gibi yapan en az bir saat içinde herhangi bir faaliyeti ile ilgili üretim, mal ve hizmetleri sırasında başvuru süresi. Çocukların çalışma şartlarının böylece tutulur. Ekonomik etkinlik tüm piyasa üretimi ve bazı gayri piyasa üretim, kendi kullanımı için malların üretimi de dahil olmak üzere. Bir ev kendi tüketimi için ev üyeleri tarafından ödenmemiş ev hizmetleri (genellikle ev işleri denir), yerli ve kişisel hizmet üretimi dışlar. n Country anketler 5-17 olarak çocuk işçilik yaşı tanımlayın. Verileri burada 7-14 yaş arası çocuklar için istatistikleri sunmak için yeniden hesaplanır.

Kaynak: Anlamak Çocuk İşi proje ILO, UNICEF ve Dünya Bankası verilerine göre.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sosyal Koruma Ve Emek: Ekonomik faaliyetlerin