Çocukları ile ateş alan sıtma ilaçları (% 5 yaş altı çocukların ateşle birlikte) Kaynak: UNICEF, Dünya Çocuklarının Durumu, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Çocukları ile ateş alan sıtma ilaçları (% 5 yaş altı çocukların ateşle birlikte)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Sıtma tedavisi hasta son iki hafta içinde ateş olan beş yaş altındaki çocukların yüzde başvurur ve uygun (yerel olarak Tanımlanmış) anti-sıtma ilaçlar aldı.

Yorumlar: Zaman serisi ülke genelinde karşılaştırılabilir ve zamanla anket araçları ve anket türü farklılıklar nedeniyle olabilir. Kaynak detaylı bilgi için, her bir veri noktası en dip notlara bakınız.

Notlar:

Yöntem: Sıtma Afrika, Asya ve Amerika tropikal ve subtropikal bölgelerde, dünyanın en yoksul ülkelerine endemik, ağırlıklı olarak. Sıtma hızlı ve etkili tedavi sıtma Kontrolü önemli bir unsurdur. Olanlar, özellikle semptomların başlamasından sonraki 24 saat içinde ilerlemesini önlemek için tedavi 5 yaş altı çocukların hayati - genellikle hızlı - ağır sıtma ve ölüm. Sıtma veri Çoklu Gösterge Küme Anketleri, Nüfus ve Sağlık Araştırmaları ve Sıtma Göstergesi Anketler de dahil olmak üzere ulusal düzeyde araştırmalar da vardır.

Kaynak: UNICEF, Dünya Çocuklarının Durumu, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık, Hastalık önleme