Çocuk istihdamı üretim (% ekonomik olarak aktif çocuklar 7-14 yaş) Kaynak: Anlamak Çocuk İşi proje ILO, UNICEF ve Dünya Bankası verilerine göre.

Çocuk istihdamı üretim (% ekonomik olarak aktif çocuklar 7-14 yaş)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ekonomik faaliyete göre istihdam büyük sanayi kategori (USSS, revizyon 2 veya sürüm 3) ekonomik olarak aktif çocukların bir dağılım gösterir. Üretim bölümü 3 e karşılık gelir (USSS, revizyon 2) kategori D (USSS revize 3). Ekonomik olarak aktif çocuklar anketin referans haftasında en az bir saat ekonomik faaliyette bakın.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Verileri ekonomik aktivite anlamında - yani, çalışan çocuklar, çocuk işçiliği (bu ayrım hakkında ayrıntılı bilgi için ILO, 2009a) daha geniş bir kavram olarak çocuk işe bakın. n satır tanım ekonomik faaliyet kabul edilen 13. Uluslararası Konferansı Çalışma İstatistikçiler, eşik değeri tarafından 1993 BM Ulusal Hesaplar Sistemi için sınıflandırma bir kişi olarak kullanılır olmuş gibi yapan en az bir saat içinde herhangi bir faaliyeti ile ilgili üretim, mal ve hizmetleri sırasında başvuru süresi. Çocukların çalışma şartlarının böylece tutulur. Ekonomik etkinlik tüm piyasa üretimi ve bazı gayri piyasa üretim, kendi kullanımı için malların üretimi de dahil olmak üzere. Bir ev kendi tüketimi için ev üyeleri tarafından ödenmemiş ev hizmetleri (genellikle ev işleri denir), yerli ve kişisel hizmet üretimi dışlar. n Country anketler 5-17 olarak çocuk işçilik yaşı tanımlayın. Verileri burada 7-14 yaş arası çocuklar için istatistikleri sunmak için yeniden hesaplanır.

Kaynak: Anlamak Çocuk İşi proje ILO, UNICEF ve Dünya Bankası verilerine göre.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sosyal Koruma Ve Emek: Ekonomik faaliyet