cepten sağlık harcamaları (toplam % sağlık harcamaları) Kaynak: Dünya Sağlık Örgütü Harcamalar veritabanı (bkz: http://apps.who.int/nha/database en son güncellemeleri için) Genel Sağlık.

cepten sağlık harcamaları (toplam % sağlık harcamaları)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Cebinden harcama herhangi bir doğrudan harcama tarafından hane dahil olmak üzere, bahşişler ve ayni ödemeler, sağlık çalışanları ve tedarikçilerinin ilaç, tedavi aletleri ve diğer mal ve hizmetler kimin İlköğretim niyet katkıda bulunmak için restorasyon veya donanımın sağlık durumu bireyler ya da nüfus grupları. Özel sağlık harcamalarının bir parçasıdır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Sağlık harcamaları verileri kamu ve özel harcamaları ayrılır. Genel olarak, düşük gelirli ekonomiler yüksek payı özel sağlık harcamaları daha orta ve yüksek gelirli ülkelerde ve cepten harcamalar (doğrudan ödemeler ile konutlara sağlayıcıları) oluşturan en büyük oran özel harcamalar. Yüksek cepten harcamalar önleyici ya da iyileştirici bakım erişme insanları vazgeçirmek ve gerekli bakım göze alamaz hane halkı yoksullaştıran olabilir. Sağlık finansmanı verileri sistematik bir ulusal Sağlık hesapları, biriktirilir kapsamlı ve sürekli sağlık izleme sistemi kaynak akıyor. Kurmak için bir ulusal Sağlık hesabı, ülkeleri tanımlamak gerekir sınırları sağlık sistemi ve sınıflandırmak sağlık harcamaları bilgi boyunca çeşitli Boyutlar da dahil olmak üzere finansman kaynaklarının, sağlık hizmet sağlayıcıları, fonksiyonel kullanım sağlık harcamaları ve yararlananların harcamaları. Muhasebe sistemi kaynak zarf ve para akışını doğru bir resim sunmak ve finansman eşitlik ve verimlilik analizi politikası bilgilendirmek için izin verebilirsiniz.

Kaynak: Dünya Sağlık Örgütü Harcamalar veritabanı (bkz: http://apps.who.int/nha/database en son güncellemeleri için) Genel Sağlık.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık Sağlık Hizmetleri