alımların oranı ilkokul, İlköğretim, toplam (% ilgili yaş grubu) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

alımların oranı ilkokul, İlköğretim, toplam (% ilgili yaş grubu)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: İlkokul birinci sınıfta alımların oranı yaş, İlköğretim birinci sınıftan olursa olsun yeni girenlerin sayısı, birincil giriş resmi yaş nüfusun yüzdesi olarak ifade edilir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Alımların oranı birinci sınıf İlköğretim hesaplanır ile bölen sayının yeni girenler (kayıtları eksi tekrarlayıcı) birinci sınıf, İlköğretim, yaşları ne olursa olsun, halkın resmi İlköğretim giriş yaş ve çarpma sonucu 100. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Bu geçerli sürüm resmi olarak 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitim: Etkin