Yurt içi kredi, özel sektör (% GSYİH) Kaynak: Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler ve veri dosyaları ve Dünya Bankası ve OECD GSYİH tahminleri.

Yurt içi kredi, özel sektör (% GSYİH)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yurt içi kredi, özel sektör başvurduğu için mali kaynak temin etmek için özel sektör tarafından finansal şirketler, gibi krediler, satın alma nonequity Menkul Kıymetler ve ticari kredi ve diğer alacak hesapları, bu tesis bir iddia için geri ödeme. Bazı ülkeler için bu iddialar kamu kuruluşlarına kredi vardır. Finansal kurumlar parasal yetkililer ve mevduat bankaları olarak Kullanılabilir veriler (devredilebilir mevduat kabul etmeyen ama zaman gibi yükümlülükler tabi bunu şirketler de dahil olmak üzere tasarruf ve diğer mali kurumlar vardır mevduat). Diğer Mali Kuruluşlar örnekleri finansman ve finansal kiralama şirketleri, para, kredi, sigorta şirketleri, emeklilik fonları ve döviz şirketleri var.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Kredi önemli bir bağlantı içinde para aktarımı

Kaynak: Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler ve veri dosyaları ve Dünya Bankası ve OECD GSYİH tahminleri.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Mali Sektör: Varlıklar