Yüksek teknoloji ihracatı (% mamul ihracatı) Kaynak: Birleşmiş Milletler Comtrade veritabanı.

Yüksek teknoloji ihracatı (% mamul ihracatı)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yüksek teknoloji ihracatı, Havacılık ve uzay, bilgisayar, ilaç, bilimsel aletler ve elektrikli makineler gibi yüksek Ar-Ge yoğunluğuna sahip ürünlerdir.

Yorumlar:

Notlar: Tüm göstergeler bir finansman kaynağı olan dış kaynakları dışında finansman aracı tarafından harcamalarına bakın. Numarasını 0.05% yüzde daha küçük olduğunda sıfır gibi görünebilir. Ülke içinde bulunduğu mali yıl başlar Temmuz, harcama verilerine olması, bir tahsis için sonraki Takvim yılı (örneğin, 2008 verileri kapsayacak mali yıl 2007–08), aksi belirtilmediği sürece ülke. 2008, yıllık ortalama kullanımı için döviz kuru (yıl sonu döviz kurlarına göre) tam küresel mali krizin etkileri temsil etmeyebilir.

Yöntem: Yüksek teknoloji ihracatı belirleme yöntemi Eurostat ile işbirliği içinde Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü tarafından geliştirilmiştir. Alır bir ürün yaklaşımı (sektörel yaklaşım) göre Ar-Ge yoğunluğu (harcama bölü toplam satış) gruplar için ürünler Almanya, İtalya, Japonya, Hollanda, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri. n yüksek teknoloji ürünleri sınıflandırma orijinal SİTC Rev. 3 ve Ek 2 Tablo 4 alınan Thomas Hatzichronouglou, OECD 1997 çalışma kağıdı. Metodoloji yüksek teknoloji belirlemek için kullanılan ihracat Almanya, İtalya, Japonya, Hollanda, İsveç ve ABD ürünleri üzerinde Ar-Ge yoğunluğuna bağlı olarak, ürün yaklaşım getiriyor. n Yüksek Teknoloji Ürünleri Listesi - Rev. 3 SİTC:

Kaynak: Birleşmiş Milletler Comtrade veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapı: Teknoloji