Yük gümrük prosedürü, WEF (1=son derece verimsiz 7=son derece verimli) Kaynak: Dünya Ekonomik Forumu, Küresel Rekabetçilik Raporu ve veri dosyaları.

Yük gümrük prosedürü, WEF (1=son derece verimsiz 7=son derece verimli)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Gümrük tedbirleri yük iş yöneticilerinin gümrük işlemleri ülkelerinin verimlilik algıları. Puanı daha yüksek bir puan daha yüksek verimlilik gösteren 7 ile 1 arasında değişir. Veriler, Dünya Ekonomik Forumu İcra Kamuoyu yoklaması, 150 partner enstitü ile işbirliği içinde 30 yıl önce yapılmış. 2009 turda 133 ülkeden 13,000 den fazla katılımcılar dahil. Örnekleme ikili tabakalaşma şirket büyüklüğüne göre ve faaliyetleri sektörü izliyor. Veri çevrimiçi veya yüz yüze görüşmeler yoluyla toplanmıştır. Yanıtları kullanılarak toplanır sektörü ağırlıklı ortalama. En son yıl verileri iki yıllık hareketli ortalama oluşturmak için bir önceki yıl verileri ile birleştirilir. Katılımcıların kendi ülkelerinde gümrük işlemlerinin etkinliğini değerlendirdi. En düşük puan (1) Gümrük son derece verimli olarak son derece verimsiz olarak prosedür, ve en yüksek puanı (7) oranları.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Gümrük işlemleri, yük verileri Dünya Ekonomik Forumu (WEF) İcra Kamuoyu yoklaması. Son turda 144 ekonomilerinden 14.000 katılımcıların dahil. Veri online, alternatif olarak bir online anket ile posta ve telefon görüşmeleri ile yüz yüze görüşmeler şirket yöneticileri, ile toplanır. Örnekleme ikili tabakalaşma şirket büyüklüğüne göre ve faaliyetleri sektörü izliyor. Yanıtları sektörü ağırlıklı ortalama kullanılarak toplanır. En son yıl verileri iki yıllık bir hareket oluşturmak için bir önceki yıl verileri ile birleştirilir ortalama. Katılımcıların gümrük işlemlerinin verimliliği (mal giriş ve çıkışı ile ilgili) kendi ülkesinde değerlendirdi. En düşük değeri (1) Gümrük son derece verimli olarak son derece verimsiz olarak prosedür, ve en yüksek puanı (7) oranları. Anket yıllık yönetim n Ortak Kurumları dünya çapında 160 ın üzerinde güçlü bir ağ ile yapılmaktadır. İşbirliği yapılan kurumlar genellikle araştırma enstitüleri, üniversiteler, iş örgütleri ve bazı durumlarda araştırma danışmanlık tanınır. İşbirliği yapılan kurumlar ayrıntılı örnekleme takip için görevli vardır güçlü ve temsili bir örnek yakalama görünümünde rehberi. Ortak Enstitüler gerekir: hazırlamak bir örnek kare veya büyük bir liste potansiyel katılımcıların, hangi içerir şirketleri temsil eden ana sektörlerin ekonomi (tarım, imalat sanayi, imalat dışı Sanayi ve hizmetler)

Kaynak: Dünya Ekonomik Forumu, Küresel Rekabetçilik Raporu ve veri dosyaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapı: Ulaşım