Yıllık ortalama büyüme hızı kişi başına gerçek anket yani tüketim ya da gelir, alt %40 nüfus (%) Kaynak: Dünya Bankası, ortak Refah (GDSP) Genel Veritabanı 2007 - 2012 () http://www.worldbank.org/en/topic/poverty/brief/global-database-of-shared-prosperity yaklaşık.

Yıllık ortalama büyüme hızı kişi başına gerçek anket yani tüketim ya da gelir, alt %40 nüfus (%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Büyüme oranı refahı toplam alt %40 hesaplanan yıllık ortalama büyüme oranı, kişi başına reel tüketim veya gelir altında %40 nüfusunun gelir dağılımında bir ülkeden ev anketler üzerinden yaklaşık 5 yıl. Gerçek tüketim veya gelir 2011 ve 2005 de Gücü Paritesi (PPP) PovcalNet kullanarak Satın alma ölçülen kişi başına düşen (http://iresearch.worldbank.org/povcalnet). Bazı ülkeler için anlamı gruplandırılmış ve/veya gizli verileri nedeniyle rapor değildir. Yıllık büyüme oranı (son bir yıl içinde Yani Ortalama olarak hesaplanır ilk yıl)^(1/(Son yıl - İlk yıl)) - 1. Referans yıl olan temel hanehalkı araştırma verileri toplanmıştır yıl. Veri toplama süresi iki Takvim yılı Köprülü durumlarda, verilerin toplandığı ilk yıl bildirdi. Son sene en son araştırma, 2010 ve 2014 yılları arasında mevcut anlamına gelir. İlk yıl en yakın anket 5 yıl en son anket mevcut anket 3 ila 7 yıl en son anket önce alınmış olarak kabul edilir önce toplanan anlamına gelir. Dört ülke“ Bangladeş,a€ büyüme oranları Kamboçya, Ürdün, Lao PDR a€“ 2005 PPP anket anlamına gelir dayanır$. Bu PPP faktörler yurt içi tüketici fiyat endeksinde değişim oranı göre değişim oranı büyük farklılıklardan dolayı. Ayrıntılı bir açıklama için Küresel İzleme Raporunda Kutusu 1.1 (http://www.worldbank.org/en/publication/global-monitoring-report) 2015/2016 bakın.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem:

Kaynak: Dünya Bankası, ortak Refah (GDSP) Genel Veritabanı 2007 - 2012 () http://www.worldbank.org/en/topic/poverty/brief/global-database-of-shared-prosperity yaklaşık.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Yoksulluk: Paylaşılan refah