Yaygınlığı kilolu, kilo, boy, erkek (% çocuklar altında 5) Kaynak: Dünya Sağlık Örgütü, Çocuk Büyüme ve Beslenme konusunda Küresel bir veri tabanı. Ülke düzeyinde veri ulusal anketlerden elde edilen düzeltilmemiş veri ve böylece ülkeler arasında karşılaştırılabilir olmayabilir.

Yaygınlığı kilolu, kilo, boy, erkek (% çocuklar altında 5)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yaygınlığının aşırı kilolu çocukların ise yüzde altı çocukların yaşı 5 olan ağırlık için yüksekliği fazla iki standart sapma yukarıdaki medyan için uluslararası referans nüfusun yaşa uygun olarak kurulan KİM bu yeni çocuk büyüme standartları yayımlanan 2006.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: The World Health Organization (WHO) considers children overweight whose weight for height, or body mass index (BMI) is two standard deviations above the median for their age. Childhood obesity and overweight are defined as abnormal or excessive fat accumulation that presents a risk to health. According to the Centers for Disease Control (CDC) overweight children have a BMI at or above the 85th percentile and lower than the 95th percentile for children of the same age and sex

Kaynak: Dünya Sağlık Örgütü, Çocuk Büyüme ve Beslenme konusunda Küresel bir veri tabanı. Ülke düzeyinde veri ulusal anketlerden elde edilen düzeltilmemiş veri ve böylece ülkeler arasında karşılaştırılabilir olmayabilir.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: ve Sağlık: Beslenme