Yaş bağımlılık oranı (% çalışma çağındaki nüfus) Kaynak: Dünya Bankası Personel sayım raporları, Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü Dünya Nüfus Beklentileri, ulusal istatistik ofisleri, ev anketleri ulusal ajanslar tarafından yürütülen ve ICF Uluslararası dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan tahmin ediyor.

Yaş bağımlılık oranı (% çalışma çağındaki nüfus)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yaş bağımlılık oranı bakmakla yükümlü çalışma çağındaki bu yaş nüfusunun 15-64 için 64--15 daha yaşlı veya daha genç insanların oranı. Veri bakmakla yükümlü başına 100 çalışma çağındaki nüfusa oranı olarak gösterilir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Bağımlılık oranları yakalamak varyasyonlar oranlarda çocuklar, yaşlılar ve çalışma çağındaki kişilerin nüfus anlamına bağımlılık yükü olan çalışma yaşındaki nüfus ayı ile ilgili olarak çocuklar ve yaşlılar. Ama bağımlılık oranları sadece nüfusun yaş kompozisyonu, ekonomik bağımlılık. Bazı çocuklar ve yaşlı insanlar değil, iş gücü, ve birçok yaş çalışma parçası. Dünya Bankası nüfus tahminleri n Yaş yapısı Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü Dünya Nüfus Beklentileri, yaş yapısına dayanır. Daha fazlası için bilgi, orijinal kaynağına bakın.

Kaynak: Dünya Bankası Personel sayım raporları, Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü Dünya Nüfus Beklentileri, ulusal istatistik ofisleri, ev anketleri ulusal ajanslar tarafından yürütülen ve ICF Uluslararası dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan tahmin ediyor.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Nüfus: Dynamics