Uzun vadeli işsizlik, erkek (% erkek işsizlik) Kaynak: Uluslararası Çalışma Örgütü, iş Piyasası veritabanı temel Göstergeler.

Uzun vadeli işsizlik, erkek (% erkek işsizlik)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Uzun vadeli işsizlik bir yıl veya daha uzun süre boyunca uzanan sürekli dönemleri, toplam işsiz yüzdesi olarak ifade edilen insanların sayısını gösterir.

Yorumlar: Borsa verilerini daha önce Küresel Hisse senedi Piyasaları, para birimi ve veritabanı Nisan 2013 te kabul etmediler kadar Standard & Poor kaynaklı. Zaman serileri Değişim Dünya Federasyonu verileri ile Aralık 2015 olarak değiştirildi ve önceki S&P tanımları ve metodoloji farklı olabilir.

Notlar:

Yöntem: Uzun süreli işsizliğin tanımına işsizlik bir yıl veya daha uzun (52 hafta ve üzeri), toplam işsizlik oranının yüzde olarak ifade için uzanan sürekli dönemleri ile mücadele ulusal kapsar. İşsizler standart tanımlı işsiz bireyler, yakın geçmiş bir dönemde iş arayan ve çalışmak için şu anda kullanılabilir. İşe bak ama gelecekteki bir iş için bir düzenleme var mıydı olmayan kişiler işsiz sayılır. İşgücü ya da bu gösterge için temel olarak hizmet eden nüfusun ekonomik olarak aktif kısmı toplam nüfusu.

Kaynak: Uluslararası Çalışma Örgütü, iş Piyasası veritabanı temel Göstergeler.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: , Sosyal Koruma Ve İşgücü: İşsizlik