Uluslararası turizm, sayı gidiş Kaynak: Dünya Turizm Örgütü, Turizm İstatistikleri Yıllığı, Turizm İstatistik ve veri dosyaları bir Özet.

Uluslararası turizm, sayı gidiş


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Uluslararası giden turist insanlar herhangi bir amaç için herhangi başka bir ülke için olağan ikamet ettikleri ülkeden ülkeye ziyaret çesit bir etkinlik yapmak kalkış sayısı. Giden turist verileri kalkış sayısı, Kişi sayısı seyahat için değil bakın. Böylece, belirli bir dönemde bir ülkede pek çok Seyahat yapan bir kişi, yeni bir hamle olarak her zaman sayılır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Turizm ile ilgili istatistiki bilgiler temel bilgiler ödemeler dengesi ile birlikte geliş ve geceleme verilere dayanmaktadır. Bu veriler tamamen turizmin ekonomik fenomen yakalamak veya bilgi etkili kamu politikaları ve etkili iş operasyonları için gerekli sağlamaz. Veri turizmin ölçeği ve önemi çok fazla ihtiyacı var. Ulusal ekonomilerde turizmin rolü hakkında bilgi özellikle eksik. Dünya Turizm Örgütü, uyum tanımları ve ölçüm ilerleme raporları olmasına rağmen, ulusal uygulamalardaki farklılıkların hala önlemek tam uyumluluk. n verileri ölçmek ikamet ziyaretçiler referans ülkeyi terk etmesi akar Gidiş. Mutlaka gidiş geliş referans ülke için uluslararası hedefleri tarafından bildirilen sayısına eşit değildir. n birçok ülkesinde, özellikleri gezileri ve ziyaretçiler ile kurulan sorular üzerinde giriş/çıkış kartları, anketler de sınırları, hedef (konaklama anketler) ya da bir parçası olarak hanehalkı anketi (yurt içi ve giden turizm). Giriş/çıkış kartları, giriş ve çıkış kayıtları, yakalanan ve uzlaşma ile göçmenlik yetkilileri sık sık gelen ve giden ziyaretçilerin akar kurulması için temel kaynak vardır. Bu kartlar genellikle topladığımız bilgiler üzerinde bir nüfus sayımı olarak adı, cinsiyet, yaş, uyruk, şimdiki adresi, giriş tarihi (veya ayrılış ayrılış kartı), gezinin amacı, ana hedef ziyaret ve kalış süresi (beklenen varış ve bir sonraki kalkış için gelen ziyaretçilere

Kaynak: Dünya Turizm Örgütü, Turizm İstatistikleri Yıllığı, Turizm İstatistik ve veri dosyaları bir Özet.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör Ve Ticaret: Seyahat ve Turizm