Uluslararası turizm, Makbuzlar (cari ABD doları) Kaynak: Dünya Turizm Örgütü, Turizm İstatistikleri Yıllığı, Turizm İstatistik ve veri dosyaları bir Özet.

Uluslararası turizm, Makbuzlar (cari ABD doları)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Uluslararası turizm fişleri uluslararası gelen ziyaretçi harcamaları, uluslararası taşımacılık için ulusal havayolu şirketleri ile ödemeler de dahil olmak üzere. Bu Makbuzlar başka bir ön ödeme mal veya hizmet hedef alınan ülke için yapılan vardır. Ayrıca aynı gün ziyaretçiler, bu ayrı bir sınıflandırma haklı çıkarmak için yeterince önemli durumlar dışında elde edilmiş olabilir. Bazı ülkelerde yolcu taşımacılığı öğeler için Makbuzlar vardır. Veri cari AMERİKAN Doları.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Gelen turizm harcamaları-aynı gün ziyaretçiler, bu ayrı bir sınıflandırma haklı çıkarmak için yeterince önemli durumlar dışında elde edilmiş olabilir. Bazı ülkelerde yolcu taşımacılığı öğeler için Makbuzlar vardır. Paylarını ihracat hesaplanır gibi bir orana ihracatı mal ve hizmetler (tüm hareketleri arasındaki sakinlerinin bir ülke ve dünyanın geri kalanını ilgilendiren bir değişiklik sahipliğini sakinleri için yazılı ve görsel genel mal, mal gönderilen işleme ve onarım, nonmonetary altın ve hizmetleri). turizm n İstatistiki bilgiler ağırlıklı olarak dayanmaktadır ödeme bilgileri dengesi ile birlikte geliş ve geceleme veri. Bu veriler tamamen turizmin ekonomik fenomen yakalamak veya bilgi etkili kamu politikaları ve etkili iş operasyonları için gerekli sağlamaz. Veri turizmin ölçeği ve önemi çok fazla ihtiyacı var. Ulusal ekonomilerde turizmin rolü hakkında bilgi özellikle eksik. Dünya Turizm Örgütü (WTO) uyum tanımları ve ölçüm ilerleme raporları olmasına rağmen, ulusal uygulamalardaki farklılıkların hala tam karşılaştırılabilir olmasını önlemek. n Dünya Turizm Organizasyon turizm harcaması verileri kapsamında, Uluslararası Para Fonu ödemeleri veri (IMF) tek tek ülkelerin verileri ile desteklenmiş dengesi kullanarak gelişiyor. Bu veriler, Ödemeler Dengesi IMF tanımlı olarak seyahat ve yolcu taşımacılığı öğeler vardır. IMF yolcu taşımacılığı öğeler üzerinde veri rapor olduğunda, Seyahat eşyaları için harcama verileri gösterilir. n toplamları Dünya Bankası ağırlıklı toplama yöntemi kullanılarak ve Dünya Turizm Örgütü toplamları farklı hesaplanır.

Kaynak: Dünya Turizm Örgütü, Turizm İstatistikleri Yıllığı, Turizm İstatistik ve veri dosyaları bir Özet.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör Ve Ticaret: Seyahat ve Turizm