Tarımda çalışan başına katma değer (sabit 2005 ABD$) Kaynak: Dünya Bankası, milli türetilen hesapları ve Gıda ve Tarım Örgütü dosyalar, Yıllık Üretim ve veri dosyaları.

Tarımda çalışan başına katma değer (sabit 2005 ABD$)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Değer tarım işçisi tarımsal verimlilik ölçüsüdür başına ekledi. Tarımda katma değeri daha az Ara girdi değeri tarım sektörü çıkış (USSS bölümler 1-5) ölçer. Tarım değer Ormancılık, avcılık ve balıkçılık yanı sıra, bitkisel ve hayvansal üretim yetiştirme ekledi oluşmaktadır. Veri 2005 ABD doları sabit.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Tarım değer Ormancılık, avcılık ve balıkçılık yanı sıra, bitkisel ve hayvansal üretim yetiştirme ekledi oluşmaktadır. Veri 2000 dolar sabit. n Tarımsal üretim değeri giriş birimi başına ilave ile ölçülür. Değer tarım orman ve balıkçılık içerir ekledi. Böylece toprak verimliliği yorumların dikkatli yapılması gerekir. Zorluklar ulusal hesaplar Derleyiciler karşılaştıkları arasında resmi olmayan ya da ikincil ekonomide kayıtsız ekonomik faaliyetler ölçüde. Gelişmekte olan ülkelerde tarımsal üretimin büyük bir kısmı da para için değil, takas ev içinde tüketildiği için () veya alışverişinde bulundu. Tarımsal üretim genellikle dolaylı olarak, giriş yöntemleri, verim ve ekili alan tahminleri içeren bir arada kullanarak tahmin edilmesi gerekir. Bu yaklaşım bazen sebep iklim koşulları ya da tarım teknikleri dışında bitkiler üzerinde zamanla ve gerçek değerlerden farklı olabilir kaba bir yaklaşım olur. istihdam n anketleri, hanehalkı anketleri, resmi tahminler, sayım ve idari kayıtları sosyal sigorta programları ve işgücü çekilirkuruluşundan başka hiçbir bilgi mevcut olduğunda anketler. İstihdam kavramı genel olarak bir referans döneminde insanlar bir iş tutan çalışan belirli bir yaşın üzerinde, ya da ifade eder. İstihdam verileri tam-zamanlı ve yarı-zamanlı işçiler vardır.

Kaynak: Dünya Bankası, milli türetilen hesapları ve Gıda ve Tarım Örgütü dosyalar, Yıllık Üretim ve veri dosyaları.

Baz period: 2005

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Çevre: Tarımsal üretim