Tarife uygulanan, basit demek, birincil ürünler (%) Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Tarife uygulanan, basit demek, birincil ürünler (%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Basit yani uygulanan tarife tüm ürünler tarifeleri tüm işlem gören mallar için hesaplanan maruz için etkili bir şekilde uygulanan oranları ağırlıksız ortalama. Veri altı ya da sekiz haneli düzeyde ticaretin Uyumlu Sistemi kullanılarak sınıflandırılmıştır. Tarife satır veri Standart Uluslararası Ticaret Sınıflandırması (SİTC) revize 3 kodlarına emtia grupları tanımlamak için eşleştirildi. Etkili altı ve sekiz haneli ürün düzeyinde uygulanan gümrük vergisi oranları her bir mal grubu ürünler için ortalaması alınır. Etkili bir şekilde uygulanan oranı kullanılamaz olduğunda, en çok gözetilen ulus fiyatı yerine kullanılır. Bumümkünse, belirli oranları kıymet eşdeğer oranları dönüştürülmüş ve basit ortalama tarife hesaplamaya dahil edilmiştir. Birincil ürünler mal SİTC revizyon 3 Bölüm 0-4 artı 68 bölüm içinde sınıflandırılmıştır (demir dışı metaller).

Yorumlar: Bir ülke için tüketim veya gelir seçim PovcalNet aşırı yoksulluk tahmin etmek için kullanılan göre yapılır. Uygulama tarafından benimsenen Dünya Bankası için tahmini küresel ve bölgesel yoksulluk, prensip olarak, kullanım kişi başına tüketim harcaması olarak refahı ölçmek her yerde Kullanılabilir

Notlar:

Yöntem:

Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör & Trade: gümrük Tarifeleri