Tarife oranı, uygulanan ağırlıklı ortalama, birincil ürünler (%) Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Tarife oranı, uygulanan ağırlıklı ortalama, birincil ürünler (%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ağırlıklı ortalama etkin bir şekilde uygulanan uygulanan tarife oranları ürün alma hisse her ülke için ilgili ağırlıklı ortalaması. Veri altı ya da sekiz haneli düzeyde ticaretin Uyumlu Sistemi kullanılarak sınıflandırılmıştır. Tarife satır veri (SİTC) revizyon 3 kodları emtia grupları tanımlamak için Standart Uluslararası Ticaret Sınıflandırması ve ithalat ağırlıkları eşleşti. Mümkün olduğu ölçüde, belirli oranları kıymet eşdeğer oranları dönüştürülmüş ve ağırlıklı ortalama tarife hesaplamaya dahil edilmiştir. İthalat ağırlıkları kullanılarak hesaplanmıştır Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü (Comtrade) Emtia Ticaret veritabanı. Etkili altı ve sekiz haneli ürün düzeyinde uygulanan gümrük vergisi oranları her bir mal grubu ürünler için ortalaması alınır. Etkili bir şekilde uygulanan oranı kullanılamaz olduğunda, en çok gözetilen ulus fiyatı yerine kullanılır. Birincil ürünler mal SİTC revizyon 3 Bölüm 0-4 artı 68 bölüm içinde sınıflandırılmıştır (demir dışı metaller).

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem:

Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör & Trade: gümrük Tarifeleri