Tarife, en çok tercih edilen ulus, basit demek, sanayi ürünleri (%) Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Tarife, en çok tercih edilen ulus, basit demek, sanayi ürünleri (%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Basit yani en çok tercih edilen ulus tarife tüm ürünler tarifeleri tüm işlem gören mallar için hesaplanan konu için en çok tercih edilen ulus oranları ağırlıksız ortalama. Veri altı ya da sekiz haneli düzeyde ticaretin Uyumlu Sistemi kullanılarak sınıflandırılmıştır. Tarife satır veri Standart Uluslararası Ticaret Sınıflandırması (SİTC) revize 3 kodlarına emtia grupları tanımlamak için eşleştirildi. Üretilen ürünler mal SİTC revizyon 3 Bölüm 5-8 hariç bölüm 68 de sınıflandırılır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem:

Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör & Trade: Gümrük Tarifeleri