Tarife, en çok tercih edilen ulus, ağırlıklı ortalama, sanayi ürünleri (%) Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Tarife, en çok tercih edilen ulus, ağırlıklı ortalama, sanayi ürünleri (%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ağırlıklı en çok tercih edilen ülkeler tarife en çok tercih edilen ulus oranları ürün alma hisse her ülke için ilgili ağırlıklı ortalamasıdır. Veri altı ya da sekiz haneli düzeyde ticaretin Uyumlu Sistemi kullanılarak sınıflandırılmıştır. Tarife satır veri (SİTC) revizyon 3 kodları emtia grupları tanımlamak için Standart Uluslararası Ticaret Sınıflandırması ve ithalat ağırlıkları eşleşti. İthalat ağırlıkları Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü (Comtrade) Emtia Ticaret veritabanı kullanılarak hesaplanmıştır. Üretilen ürünler mal 3 Bölüm 5-8 SİTC revizyon sınıflandırılır dahil olmayan bölüm 68.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem:

Kaynak: Dünya Bankası Personel tahminler kullanarak Dünya Entegre Ticaret Çözümü sistemi, temel verilerden Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Ticaret Analiz ve Bilgi Sistemi (TRENLER) veri tabanı ve Dünya Ticaret Organization nin (WTO) Entegre Veri Bankası (İKB) ve Konsolide Tarife cetveli (CTS) veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör & Trade: Gümrük Tarifeleri