Silah ithalatı (SIPRI trend göstergesi değerler) Kaynak: Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI), Silah Transferleri Programı (http://portal.sipri.org/publications/pages/transfer/splash).

Silah ithalatı (SIPRI trend göstergesi değerler)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Silah transferleri satış, yardım, hediye, ve bu üretim lisansları ile yapılan askeri silah desteğini kapsamaktadır. Veri uçakları, zırhlı araçlar, topçu, radar sistemleri, füzeler, gemiler ve askeri kullanım için tasarlanmış gibi büyük konvansiyonel silahları kapsayacak. Dışlanan küçük ve hafif silahlar gibi diğer askeri malzeme transferleri, kamyonlar, küçük topçu, mühimmat, destek sistemleri, teknoloji transferi, ve diğer hizmetler.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) nın Silah Programı açık kaynaklardan silah transferleri konusunda veri toplar ve Aktarır. Kamuya açık bilgi, silah ve diğer askeri teçhizat izleme için yetersiz olduğu için, SIPRI sadece büyük konvansiyonel silah açısından ne kapsar. Veri kapak tedarik silahları ile satış, yardım, hediye, ve üretim lisansları

Kaynak: Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI), Silah Transferleri Programı (http://portal.sipri.org/publications/pages/transfer/splash).

Baz period: 1990

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Kamu Sektörü: Savunma ve silah ticareti