Sabit telefon aboneliği Kaynak: Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Telekomünikasyon/ICT Gelişme Raporu ve veritabanı ve Dünya Bankası tahminleri.

Sabit telefon aboneliği


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Sabit telefon abone anlamına gelir toplamı aktif sayısı analog sabit telefon hatları, voice-over-IP (VoIP) abonelikleri, sabit kablosuz yerel döngü (TAL), abonelikleri, ISDN ses kanalı eşdeğerleri ve sabit kamu ankesörlü.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Bir sabit telefon hattı (önceki adıyla ana telefon hattı çalışma) aktif hat bağlama abonenin terminal ekipmanları için halka açık telefon ağı (PSTN) ve bir özel noktası Telefon Santrali ekipmanları. Bu terim genellikle telekomünikasyon belgelerinde kullanılan terimler, ana tren istasyonu veya Doğrudan Exchange Satır (DEL) ile eş anlamlıdır. Erişim hattı veya abone olarak aynı olmayabilir. Bu analog sabit telefon hatları, ISDN kanalları, kablosuz, kamu sabit ankesörlü telefonlar ve VoIP abonelikleri aktif numarasını içermelidir. Aktif satır son üç ay içinde bir etkinlik kayıtlı. sabit telefon hatlarında n Verileri ülke (telekomünikasyon sorumlu genellikle düzenleyici Telekomünikasyon Kurumu veya Bakanlığı) düzenli olarak ve en az yılda bir kez, telekomünikasyon operatörleri toplayan idari veriler kullanılarak elde edilmiştir. Veri çok güvenilir, zamanında ve tam olarak kabul edilir. bu gösterge için n Verilere kolayca ülkelerin yaklaşık yüzde 90 ı için kullanılabilir, ya da resmi ITU Dünya Telekomünikasyon Göstergeleri anketler yoluyla ya da bilgi Bakanlığı veya Düzenleyici kurumun internet sitesinde mevcut. Geri kalanı için, bilgi operatörlerin veri (esas faaliyet raporları yoluyla) ve piyasa araştırma raporları ile tamamlanır.yoluyla toplanmış olabilir

Kaynak: Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Telekomünikasyon/ICT Gelişme Raporu ve veritabanı ve Dünya Bankası tahminleri.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapısı: İletişim