Sabit genişbant abonelikleri (100 kişi başına) Kaynak: Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Telekomünikasyon/ICT Gelişme Raporu ve veritabanı.

Sabit genişbant abonelikleri (100 kişi başına)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Sabit genişbant abonelikleri aşağı akım hızları eşit, veya, 256 kbit/s den daha yüksek hızda İnternet (TCP/IP bağlantısı), erişim için sabit abonelikleri ifade eder. Bu kablo modem, fiber-to-the-home/diğer sabit (kablolu) DSL bina-genişbant abonelikleri, uydu ve karasal genişbant sabit kablosuz geniş bant içerir. Bu toplam ödeme yöntemi ne olursa olsun ölçülür. Mobil-hücresel ağlar üzerinden veri iletişimi (İnternet dahil) erişim aboneliği hariç. Sabit WiMAX ve diğer kablosuz sabit içermelidir teknolojileri. Konut Abonelikleri ve abonelik kuruluşlar için hem de içerir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Veri akışında hızları eşit, veya, 256 kbit/s den daha yüksek hızda İnternet (TCP/IP bağlantısı), erişim abonelikleri bakın. Bu kablo modem, DSL, fiber-to-the-home/bina ve diğer sabit (kablolu)-geniş bant abonelikleri içerir. Bu toplam ödeme yöntemi ne olursa olsun ölçülür. Mobil-hücresel ağlar üzerinden veri iletişimi (İnternet dahil) erişim aboneliği hariç. Teknolojileri, kablosuz geniş bant kategorisinde listelenen dışlar. n 100 kişiye düşen geniş bant İnternet abone sayısı Sabit bölünmesi halk tarafından geniş bant İnternet aboneleri sabit ve sonra 100 ile çarparak sayısı.

Kaynak: Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Telekomünikasyon/ICT Gelişme Raporu ve veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapısı: Haberleşme