PM2.5 hava kirliliği, ortalama yıllık maruz kalma (metre küp başına mikrogram) Kaynak: Brauer, M. et al. 2015. Ortam Hava Kirliliğine Maruz kalma, Hastalığın Küresel Yükü için 2013 Tahmini. Kağıt yayın için sundu. Sağlık Enstitüsü Ölçümleri ve Değerlendirme Washington Üniversitesi, Seattle.

PM2.5 hava kirliliği, ortalama yıllık maruz kalma (metre küp başına mikrogram)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Nüfus ağırlıklı ortam maruz PM2.5 kirliliği olarak tanımlanır ortalama düzeyde maruz kalma bir ülkenin nüfus konsantrasyonlarda asılı parçacıkların ölçüm az 2.5 mikron aerodinamik çapı olan yetenekli delici derin içine solunum yolu ve neden ciddi sağlık zarar. Pozlama PM2 ağırlık ortalama yıllık konsantrasyonu hesaplanır.Kentsel ve kırsal alanlarda hem de halk tarafından 5.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Data on exposure to ambient air pollution are derived from estimates of annual concentrations of very fine particles produced by the Global Burden of Disease study, an international scientific effort led by the Institute for Health Metrics and Evaluation at the University of Washington. Estimates of annual concentrations are generated by combining data from atmospheric chemistry transport models, satellite observations of aerosols in the atmosphere, and ground-level monitoring of particles. Exposure to concentrations of PM2.5 in both urban and rural areas is weighted by population and is aggregated at the national level.

Kaynak: Brauer, M. et al. 2015. Ortam Hava Kirliliğine Maruz kalma, Hastalığın Küresel Yükü için 2013 Tahmini. Kağıt yayın için sundu. Sağlık Enstitüsü Ölçümleri ve Değerlendirme Washington Üniversitesi, Seattle.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Çevre Emisyonları