Okur-yazarlık oranı, yetişkin toplam (% insanlar 15 yaş ve üstü Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okur-yazarlık oranı, yetişkin toplam (% insanlar 15 yaş ve üstü


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Yetişkin okur-yazarlık oranı hem de okuma ve günlük hayatı ile ilgili basit ve kısa bir açıklama anlama ile yazma bilen insanların yaşları 15 ve üzeri yüzdesidir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Çoğu ülke için okuma yazma istatistikleri nüfus 15 yaş ve üstü bir kapak, ama daha genç bir yaş vardır ya da okuma yazma oranı şişirmek eğilimindedir yaş aralıkları ile sınırlıdır. 15-24 yaş için Gençlik okuma yazma oranı eğitim alanındaki en son gelişmeleri yansıtıyor. İlköğretim eğitim sistemine geçmiş ve temel okuma-yazma ve aritmetik becerileri nüfus oranı belirterek, son 10 yılda İlköğretim birikmiş sonuçlar kadar ölçer. Genellikle, okuma-yazma da aritmetik kapsar, basit aritmetik hesaplamalar yapmak için yeteneği. n Okur-yazarlık konusunda İstatistik veri ulusal nüfus ve hane halkı araştırmaları için UNESCO Enstitüsü tarafından derlenmiş ve son okur-yazarlık verileri olmayan ülkeler için, Yaşa Özel Küresel Okur-yazarlık Projeksiyon Modeli (GALP) kullanıyor. Ayrıntılı bilgi için, www.uis.unesco.org bakın.

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitim Sonuçları