Okula kayıt, üçüncül, erkek (% brüt) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okula kayıt, üçüncül, erkek (% brüt)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Brüt kayıt oranı toplam kayıt oranı, yaşı ne olursa olsun, resmi olarak eğitim seviyesi gösterilen karşılık gelen yaş grubunun nüfusa sahiptir. Yüksek öğrenim ya da gelişmiş bir araştırma niteliği olsun olmasın, normal olarak, kabul en az bir koşulu olarak, lise düzeyinde eğitimini başarıyla tamamlanması gerektirir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Üçüncü okul için brüt kayıt oranı öğrenciler resmi olarak yüksek öğrenime tekabül eden yaş grubu nüfusu ile çağın yüksek öğrenim ne olursa olsun, kayıtlı sayısına bölünmesi ve 100 ile çarpılmasıyla hesaplanır. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak kabul edilmiştir 2011 yılında UNESCO Üyesi Devletler. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Katılım