Okula kayıt, hizmet, erkek (% brüt) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okula kayıt, hizmet, erkek (% brüt)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Brüt kayıt oranı toplam kayıt oranı, yaşı ne olursa olsun, resmi olarak eğitim seviyesi gösterilen karşılık gelen yaş grubunun nüfusa sahiptir. Hizmet organize eğitim öğretim başlangıç aşamasında programları için, öncelikle okul tipi bir ortamda çok küçük çocuklar tanıtmak ve ev ve okul arasında bir köprü sağlamak için tasarlanmış anlamına gelir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Brüt kayıt oranı okul öncesi okul hesaplanan bölünerek öğrenci sayısı kayıtlı okul öncesi eğitim ne olursa olsun yaşa göre nüfus yaş grubu olan resmen karşılık Okul Öncesi Eğitim ve çarparak 100. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm oldu resmen 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Katılım