Okula kayıt, birincil ve ikincil (brüt), toplumsal cinsiyet eşitliği Endeksi (GPI) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okula kayıt, birincil ve ikincil (brüt), toplumsal cinsiyet eşitliği Endeksi (GPI)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: İlk ve orta öğretim brüt kayıt oranı için toplumsal cinsiyet eşitliği Endeksi erkekler için kızlar kamu ve özel okullar ilk ve orta düzeyde kayıtlı oranıdır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: İlkokul ve ortaokul erkek çocukların brüt kayıt oranı kızların oranı ilk ve orta öğretim erkek brüt kayıt oranı ile ilk ve orta öğretim kadın brüt kayıt oranına bölünmesiyle hesaplanır. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi 2011. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Katılım