Okula kayıt, birincil (brüt), toplumsal cinsiyet eşitliği Endeksi (GPI) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okula kayıt, birincil (brüt), toplumsal cinsiyet eşitliği Endeksi (GPI)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: İlköğretimde brüt kayıt oranı için toplumsal cinsiyet eşitliği Endeksi erkekler için kızlar kamu ve özel okullarda İlköğretim düzeyinde kayıtlı öğrenci oranı.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: İlköğretimde çocuklar brüt kayıt oranı kızların oranı ilköğretimde erkek brüt kayıt oranı ilköğretimde kadın brüt kayıt oranına bölünmesiyle hesaplanır. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. n referans yıl hangi verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitim: Katılım