Okul kaydı, ilkokul, erkek (% net) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okul kaydı, ilkokul, erkek (% net)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Net kayıt oranı, ilgili resmi okul Çağ nüfusu okula kayıtlı olan resmi okul çağındaki çocukların oranı. İlköğretimde sağlar Tarih, Coğrafya, doğa bilimi, sosyal bilim, sanat ve müzik gibi konularda temel bir anlayış ile birlikte okuma, yazma ve matematik temel becerileri olan çocuklar.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Net kayıt oranı için İlköğretim Okulu hesaplanır bölünerek öğrenci sayısı resmi okul çağındaki kayıtlı İlköğretim ile nüfusun yaş grubu olan resmen karşılık ilköğretim ve çarparak 100. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak kabul edilmiştir 2011 yılında UNESCO Üyesi Devletler. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Katılım