Okul kaydı, ilkokul, erkek (% brüt) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Okul kaydı, ilkokul, erkek (% brüt)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Brüt kayıt oranı toplam kayıt oranı, yaşı ne olursa olsun, resmi olarak eğitim seviyesi gösterilen karşılık gelen yaş grubunun nüfusa sahiptir. İlköğretimde sağlar Tarih, Coğrafya, doğa bilimi, sosyal bilim, sanat ve müzik gibi konularda temel bir anlayış ile birlikte okuma, yazma ve matematik temel becerileri olan çocuklar.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: İlköğretim Okulu için brüt kayıt oranı resmen ilköğretime tekabül eden yaş grubunun nüfusa göre öğrenciler İlköğretim yaşı kaç olursa olsun kayıtlı bölerek hesaplanan ve 100 ile çarparak bulunur. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm resmi olarak UNESCO tarafından kabul edildi 2011 yılında üye ülkeler. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Katılım