Nüfus artışı (yıllık %) Kaynak: Toplam nüfus türetilmiştir. Nüfus kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Nüfus artışı (yıllık %)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: T yıl için yıllık nüfus artış oranı-1 t t yıl yıl ortası nüfus artışı, yüzde olarak ifade edilen üstel fiyat . Nüfus dayalı de facto tanımı nüfus, sayıları tüm sakinleri ne olursa olsun, yasal durumu ya da vatandaşlık dışında mülteci değil kalıcı olarak yerleşti ülkeye iltica, kim genellikle kabul bölümünün nüfusun ülke kökeni.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Total population growth rates are calculated on the assumption that rate of growth is constant between two points in time. The growth rate is computed using the exponential growth formula: n r = ln(pn/p0)/n, n where r is the exponential rate of growth, ln() is the natural logarithm, pn is the end period population, p0 is the beginning period population, and n is the number of years in between. Note that this is not the geometric growth rate used to compute compound growth over discrete periods. n For information on total population from which the growth rates are calculated, see total population (SP.POP.TOTL).

Kaynak: Toplam nüfus türetilmiştir. Nüfus kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Nüfus: Dynamics