Net takas şartlarını ticaret Endeksi (2000 = 100) Kaynak: Ticaret ve Kalkınma, İstatistik El Kitabı ve veri dosyaları, Birleşmiş Milletler Konferans ve Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler.

Net takas şartlarını ticaret Endeksi (2000 = 100)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ticaret Endeksi Net barter hüküm verme ünitesi, ithalat birim değer endeksleri, baz yılına göre ölçülür dizinleri değeri 2000 yüzde oranı olarak hesaplanır. Birim değer endeksleri dayalı verilere göre ülke olduğunu göstermek tutarlılık altında UNCTAD kalite kontrol, takviye ile UNCTAD tahminler kullanarak önceki year nın ticaret değerleri Standart Uluslararası Ticaret Sınıflandırması üç basamaklı seviye ağırlık. Veri kapsama, özellikle son dönemlerde geliştirmek için, UNCTAD üç haneli ürün ortalama fiyatlar dizinleri bir dizi oluşturur sınıflandırma Standart Uluslararası Ticaret Sınıflaması revize 3 kullanarak UNCTAD s Emtia fiyatlarındaki İstatistikleri, internaÂtional ve ulusal kaynaklar ve UNCTAD Sekreterliği tahminler ve hesaplar birim değer endeksleri, ülke düzeyinde kullanarak cari yıl ticaret değerleri ağırlık.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Ticaret Endeksi şartları bir ülkenin ihracat ve ithalat göreli fiyatlar ölçer. Bunu hesaplamak için çeşitli yollar vardır. En çok ithalat fiyat endeksi net barter (veya mal) ticaret Endeksi, ihracat fiyat endeksi oranları. Bir ülkenin net ticaret Endeksi artışları açısından barter, ihracatını daha pahalı hale gelmesi ya da ithalatı daha ucuz hale gelir.

Kaynak: Ticaret ve Kalkınma, İstatistik El Kitabı ve veri dosyaları, Birleşmiş Milletler Konferans ve Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler.

Baz period: 2000

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Özel Sektör Ve Ticaret: Ticaret endeksleri