Net emme oranı grade 1, kadın (% resmi okul çağındaki nüfus) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Net emme oranı grade 1, kadın (% resmi okul çağındaki nüfus)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: 1. Sınıf Net emme oranı resmi İlköğretim Okulu giriş yaş ilgili yaş nüfusun yüzdesi olarak ifade eden ilkokul birinci sınıfta yeni girenlerin sayısı.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Net emme oranı birinci sınıf İlköğretim hesaplanır ile bölen sayının çocukların resmi İlköğretim Okulu girişinde bir yaş girin 1. Sınıf, İlköğretim, ilk defa halkın aynı yaş ve çarparak 100. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm oldu resmen 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Verimlilik